9 دلیل قانع کننده برای استفاده از جکوزی


مزایای زیادی را برای استفاده از جکوزی خانگی می‌توان نام برد ولی در اینجا به 9 مورد از کلیدی ترین مزایای استفاده از وان جکوزی می پردازیم.

 

۱- جکوزی دوستدار سلامت قلب و عروق شما

بنا بر تحقیقات پزشکان، فرو بردن بدن در آب تا زیر گردن ، مخصوصا در جکوزی یک تمرین قلبی برای شما به حساب می رود. و دلیل آن ماساژی است که جت‌های جکوزی به بدن شما وارد می‌کند و این ماساژ برای بدن سبب افزایش حجم قلب می گردد. به عبارت دیگر، هنگامی که شما در آب غوطه ور هستید، قلب شما صحیح تر و منظم تر کار کرده و به سلامت آن کمک کمک بسزایی می شود.

 

 

۲- خواب راحت‌تر با استفاده از جکوزی

گرمای آب جکوزی سبب به بالا رفتن سطح دمای بدن شده و باعث شل شدن عضلات بدن می شود. این گرمی در عضلات بدن سبب آرامش و ریلکسیشن در بدن شده و خوابی راحت و سبک را برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

۳- کاهش درد به کمک جکوزی

استفاده مداوم و با برنامه ریزی صحیح از جکوزی در طول هفته سبب تسکین دردهای ناشی از آسیب‌های ورزشی مثل کشش عضلات و یا حتی آرتروز بوده و در جهت بهبود آنها بسیار کارآمد می باشد.

 

 

۴- کمک به کاهش فشارخون با جکوزی

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان کلینیک مایو در امریکا، جکوزی برای افرادی که از بیماری فشار خون بالا رنج می برند بسیار مفید واقع شده چون این امر سبب افزایش ضربان قلب و در نتیجه کاهش فشار خون در بدن می گردد.

 

 

۵-  دیابت و کاهش وزن با جکوزی

طبق مطالعات انجام گرفته، اشخاصی که به دیابت مبتلا می باشند و به شکل منظم از حمام آب‌گرم یا جکوزی بهره می برند می‌توانند قند خون خود را کاهش داده و آن را ثابت نگه دارند. همینطور استفاده از جکوزی به مدت ۱۵ دقیقه و در پنج روز در هفته سبب کاهش وزن به مقدار تقریبی ۱.۵ کیلوگرم در یک ماه است بدون اینکه در رژیم غذایی یا سبک ورزش خود تغییری ایجاد نمایید.

 

 

۶-  کاهش سطح استرس با جکوزی

فرو بردن بدن در آب گرم جکوزی این امکان را برای اناتومی بدن فراهم می کند تا استرس را به میزان قابل قبولی کاهش داده و آرامش خود را بدست بیاورد. کاهش استرس در سلامت روان و جسم شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند حس بهتر زندگی کردن را ارتقا دهد.

 

 

۷- پاکسازی بدن با استفاده از جکوزی

گرمای جکوزی، سبب باز  شدن منافذ پوست شما می شود و این امر باعث شفافیت، پاکسازی و دفع سموم پوست است. با این کار یک حس تازگی با پوستی به مراتب تمیزتر، با نشاط و شاداب خواهید داشت.

 

 

۸- جکوزی و کمک به کاهش سردرد

آرامش و گرمای جکوزی سبب باز شدن رگ‌های خونی می شود که این امر منجر به کاهش فشار در سر و تسکین سردرد است.

 

 

 

۹- تقویت اعتمادبه‌نفس با استفاده از جکوزی

وقتی احساس خوبی داشته باشد، قطعا افکار خوبی نیز به سراغ شما خواهد آمد. از آن رو که بهره مندی از آب گرم جکوزی می‌تواند تمام این شگفت‌ی ها را برای شما به دنبال داشته باشد، همچنین فواید ذهنی آن نیز کاملاً ملموس می باشد. وقتی احساس شما نسبت به خود یک حس خوب و آرامش بخش باشد، در نتیجه احساس اطمینان بیشتری خواهید داشت. یک حمام داغ با استفاده از جکوزی قبل از یک رویداد بزرگ ، به شما آرامش، اعتمادبه‌نفس و فکری آزاد تر با آمادگی ذهنی بیشتر می بخشد.

جکوزی

استفاده از جکوزیاستفاده از جکوزی برای دیسک کمراستفاده از جکوزی برای لاغریاستفاده از جکوزی پااستفاده از جکوزی خانگیاستفاده از جکوزی در بارداریاستفاده از وان جکوزیاستفاده جکوزیروش استفاده جکوزیطرز استفاده جکوزی پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *